2. stupeň Reiki

Oproti prvnímu stupni Reiki získáváte možnost posílet energii na dálku, v prostoru a čase.

Hlavní výhody

S prvním stupněm Reiki jsou vaše možnosti omezeny na nutnost přímého kontaktu s osobou, které chcete Reiki posílat. Dost často se stává, že Vám zavolá někdo z rodiny, nebo přátel a postěžuje si na určité potíže. S 2. stupněm Reiki máte možnost okamžitě spustit tok energie na dálku a zajistit tak přímou podporu v podobě energie.

Příklady používání Reiki

Pomoc při uzdravování

Můžete zajisti posílání energie Reiki jako podporu léčebných procedur a rekonvalescence. Při posílání energie se může stát, že se dotyčné osobě může i dočasně přitížit, jedná se však o urychlení procesu léčby.

Příklad bolesti hlavy: bolest hlavy je Vám dána v určitém množství. Můžete tedy trpět bolestí hlavy standardního rozměru po dlouhou dobu, nebo proces zkrátit pomocí Reiki. Při tomto zkrácení může dojít k dočasnému zvýšení intenzity bolesti, která však velmi brzy pomine.

Energetické sprchy

Jedná se o vytvoření míst, kde zajistíte dlouhodobý tok energie Reiki. Může to být například prostor nad Vaším křeslem, kde pracujete nebo relaxujete. Dalším využitím pak je instalace energetické sprchy do vchodových dveří domova nebo pracoviště. Návštěvním touto sprchou projde a již při vstupu na něho bude působit energie Reiki. Nedoporučuji instalovat energetickou sprchu Reiki nad postel. Může to mít za následek menší potřebu spánku.

Energetické balíčky

Tato technika je velmi oblíbená. Máte možnost postupně do svých balíčku přidávat osoby a situace, kam chcete posílat dlouhodobě energii Reiki. Na nic a nikoho pak nezapomenete a posílání je dlouhodobé.

Balíčky mohou mít podobu např. váčku, kam svá přání vkládáte napsaná na papírky a lístečky.

Posílání energie Reiki do situací a vztahů

Toto je dle mého názoru jedna z největších výhod 2. stupně Reiki. Máte možnost si dlouhodobě posílat energii Reiki a zajistit tak plnění vaši přání a představ. Je nutné mít na paměti, že musí jít o všestranně výhodné řešení. Pamatujte si, že vše, co uděláte, se vám několikanásobně vrátí.

Aktuální termíny kurzů Reiki naleznete zde .